Světový šampion Wolfe Glick vyhrává největší turnaj Pokémon všech dob s dominantním výkonem Incineroar 13

The Pokémon Scarlet a fialový 2024 Charlotte Regionals byla největší osobně Pokémoni turnaj v historii VGC a byl to mistr světa z roku 2016 Wolfe Glick, který se mezi 845 závodníky dostal na první místo. Jeho vítězný tým zahrnoval jistého Pokémona, kterého se obával – Incineroar.

21. ledna získal Wolfe Glick svůj osmý regionální titul v Charlotte v Severní Karolíně jeho dlouhé shrnutí úspěchů během let. Populární profesionální hráč a tvůrce obsahu vyhrál regionální, mezinárodní a mistrovství světa v roce 20216, ale toto konkrétní vítězství bylo historické, protože šlo o dosud největší turnaj Pokémon VGC.

S téměř tisícovkou hráčů, kteří tento víkend soutěží, Charlotte Regionals porazila 2023 Orlando Regionals, která viděla 780 soutěžících. Ve skutečnosti Glick vyhrál i tuto událost v Orlandu. Glickovo vítězství zde znamená, že bývalý světový šampion nyní vyhrál dva největší turnaje VGC všech dob.

Glick zaznamenal za víkend působivou bilanci 17-1, během švýcarských kol prohrál pouze jediný set. A přestože byl v minulé sezóně známý tím, že v minulé sezóně používal off-meta tipy jako Scream Tail a Tinkaton, v roce 2024 se rozhodl pro jiný přístup. Tentokrát se rozhodl pro tým šesti Pokémonů, kteří byli „prokázáni jako silní“: Flutter Mane, Urshifu (Rapid Strike), Farigiraf, Ogerpon (Hearthflame), Rillaboom a Incineroar.

Pokémon, který v týmu vyniká nejvíce, je Incineroar, který je v poslední době žhavým tématem komunity VGC. Incineroar byl jedním z nejvýkonnějších Pokémonů v kompetitivní hře a Glick dokonce nazval Fire Starter, „příliš silný, až příliš tísnivý“, až do bodu, kdy se mu ani nelíbí ‚mon. „Ale to neznamená, že to nevyužiji,“ řekl v pozápasovém rozhovoru v první den akce.

Incineroar připraven k boji v Pokémon Scarlet and Violet

Co dělá Incineroar tak dobrým, je jeho schopnost efektivně cyklovat ve Fake Out a statistika klesá s Parting Shot a jeho schopností Intimidate. Často jen uvidíte, jak se kočka neustále střídá dovnitř a ven, protože to dává hráči lepší pozici a oslabuje ‚mony na druhé straně hřiště. I když to není ten, kdo vždy rozdává poškození, role Incineroar v týmu je tak cenná.

Navzdory tomu ostatní hráči nepociťovali stejný humbuk ohledně Incineroar, zvláště poté, co nedokázal vyhrát na Portland Regionals, prvním turnaji Regulation F, kde se Incineroar vrátil. Zdálo se, jako by kočka na vteřinu spadla, ale můžeme vidět, že za Incineroarem se opět dostane více hráčů poté, co jsme s ní byli svědky Glickova dominantního výkonu.

„Incineroar je král a myslím, že je zpět, zlato,“ řekl Glick ještě předtím, než turnaj vyhrál. Vypadá to, že kočka není jediná, kdo se vrátil.

Ve vztahu :  Pokemon Go Defense Forme Deoxys Raid žetony a nejlepší sady pohybů