„Nikdy jsem si nepředstavoval, že se to stane.“ Andy Murray odešel pobavený 14. titulem Rafaela Nadala v Paříži, označil Carlose Alcaraze za Rafova nástupce na grandslamu. 13

Bývalá světová jednička Andy Murray nevystupoval na French Open 2022 ale jako všichni tenisoví fanoušci se i on naladil na senzační zápasy, které vyhrál Grand Slam. Murray měl pochybnosti o své účasti na grandslamu, ale nakonec se rozhodl ne, aby zůstal fit pro sezónu na trávě, a co je důležitější, Mistrovství Wimbledonu 2022 později tento měsíc.

Na French Open však Rafael Nadal získal svůj 14. titul na French Open ve svém 18. turnajovém vystoupení porážkou Casper Ruud ve finále v přímých setech včetně třetí sady bagel. Nadalovo vítězství také znamenalo, že je nyní 22násobným šampionem majoru, nejvíce mezi muži a má remízu. Steffi GrafováPouze součet Serena Williamsová a Margaret Courtová mají více singlových majorů než Španěl.

Vzhledem k tomu, že se Nadal dva týdny před majorem zranil a vrátil se, aby nehrál, ale také vyhrál titul, byl to ze strany Mallorčana velký úspěch a projev atletiky a Murray vyjádřil svou nedůvěru nad tím, že viděl Nadala vyhrát titul 14. připomněl jeho slova z doby před několika lety, kdy přiznal, že nevidí, že by Nadal přidával do svého kabinetu další tituly z French Open.

„Vyhrála jsem Grand Slam v 19 letech“ Emma Raducanu odpovídá stroze na kritiku trenéra bez hlavy

„To, co Rafael Nadal a Iga Swiatek dokázali, je neuvěřitelné“: Andy Murray

Iga Swiatek a Rafael Nadal
Iga Swiatek a Rafael Nadal se svými trofejemi z French Open 2022

Spolu s Nadalovým titulem v mužské dvouhře, na straně žen, titul favorita Iga Swiatek prokázala, že si zaslouží značku, když porazila Coco Gauff ve finále vyhrála svůj druhý grandslamový a druhý titul French Open. Murray také chválil Carlos Alcaraz který se skvěle probojoval do čtvrtfinále a znovu ukázal, proč je další velká věc.

„Nesledoval jsem všechny zápasy, protože jsem sám hrál turnaj a byl jsem na hřišti až do soboty. Pár zápasů jsem ale přesto mohl navštívit. To, co Rafa Nadal a Iga Swiatek dokázali, je neuvěřitelné. Swiatek má nyní příležitost napsat svůj vlastní příběh. A Rafa? Vyhrát 14 grandslamových turnajů na stejném místě je neuvěřitelné.

„Když Rafa vyhrál svůj jedenáctý nebo dvanáctý titul v Paříži, už jsem řekl, že jsem si nikdy nepředstavoval, že se to bude opakovat. Na okruhu se téměř nenajdou hráči, kteří budou hrát Roland Garros 14krát, natož jej 14krát vyhrát. Carlosu Alcarazovi je 19 let a pravděpodobně by měl turnaj vyhrát pokaždé, když ho hraje. Nedovedu si představit, že by toho někdo dosáhl,“ řekl Murray, jak uvádí welovetennis.

Ve vztahu :  Jak opravit, že se iPhone nezobrazuje ve Finderu pod umístěními v macOS Catalina

„O Wimbledonu nemám ponětí,“ zpochybňuje zranění Emmy Raducanu o její účasti ve Wimbledonu

„Od té doby, co jsem se vrátil, jsem porazil spoustu nejlepších kluků“ Andy Murray s pohledem upřeným na dobrý úlovek v přípravě na Wimbledon